neljapäev, 19. jaanuar 2012

Rein Veidemann "101 Eesti kirjandusteost" (kirjastus Varrak, 2011)

Tegemist kogumikuga, mis koondab endas autori seisukohalt 101 Eesti kõige-kõige-kõigemat kirjandusteost, n-ö meie kirjanduse A ja O. Omab entsüklopeedilist mekki. Tekst ei hõlma ainuüksi Veidemann'i seisukohti, vaid lisatud on ka teiste kirjandusteadlaste arvamusi. Nii et ei ole liiga ühekülgne kah. Ülesehitus on ka meeldiv - pöörad lehte ja uus teos, lisatud pildid autorist ja teosest. Kihvt! Seetõttu on hea kui see riiulis olemas on.
Puuduseks on raske keelekasutus ja harvakasutatavad (eriala?-)mõisted. Arvan, et selle raamatu sihtgrupp peaks olema just tavaline kodu-kirjandushuvline ja mitte kirjandusteadlane (sest mis teadlasel enam seda üle lugeda mida ise mõeldud, öeldud jne). Aga mõisted on tõesti kohati rasked. Seega ei pruugi tekst päris  tõrgeteta omandatav olla.
Kohustuslik raamat kooliõpilastele, emakeele/kirjanduse õpetajatele, (kooli)raamatukogudele, lugejatele, kellele meeldib näha loetu taha ja tõmmata paralleele erinevate teoste vahel. Kooliõpilastele soovitan eriti, sest peale vastava teose kohta kirjutatud lehekülgede läbitöötamist on kirjanduse tunnis väha muhe hiilata. 
Hindeks 3.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar