pühapäev, 6. jaanuar 2013

Erna Aljasmets "Heegeldamine ja silmuskudumine. Tööõpetus III-VI klassile" ("Valgus", Tallinn 1976)

Saatuse tahtel ristusid mu teed lõnga ja heegelnõelaga ning olen nüüd konksu otsas. Kuna mu oskused olid (ja on) eriliselt algelised, on hea kui mõni õpetuslik lektüür on käepärast võtta. 
Hea lihtne õpik sokkide, kinnaste, sõrmikute, susside, mütside ja muude väiksemate esemete heegeldamise ja kudumise õppimiseks. Mina, kui täiesti käsitöö-kauge ja tömpsõrmne inimene, olen maha saanud enamvähem kõikide ülalnimetatutega. Nii et ka lootusetud juhtumid saavad abi. Inimkeeles kirjutatud ja mõistetavad joonised juurde lisatud. Igatahes käepärane õpik ja abiks ikka. 
Aga tähelepanu! Konsulteerisin proffessionaalidega (aka vanaema) ning ilmnes, et mõned õpetused on antud teooriast lähtuvalt ja praktikat vähem arvestades (nt soki kannalaka kudumisel on praktikas ridade arv võrdeline vastavalt ühel vardal olevate silmuste arvuga, kuid õpik juhendab kahekordse silmuste arvuga ja seepärast ka erinevused kanna kahandamisel). Samas sõrmikute kudumise juhend oli suurepärane (aga kui peaks vähema silmuste arvuga kuduma kui õpiku näidis, siis jääksin vist küll arvutamisega hätta).
Kokkuvõttes - hea raamat. Kui kusagil saadaval on, siis krabage ära. Seda võib vaja minna - iial ei tea millal tekib soov isekudumisega tegeleda. Hinne 4.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar