laupäev, 6. juuli 2013

"101 nõuannet algajale õmblejale" (Dorling Kindersley 1997, Koolibri Tallinn 1998)

I sew my style myself!
- Burda 

Elus ei ole nii, et ainult trillalaa ja trullalaa; tööd tuleb ka teha ja kui ei oska, tuleb õppida. Kui pole kedagi kes õpetaks, siis tuleb ise lugeda ja uurida. Nii juhtus ka minuga. Suures käsitööpalangus haarasin õmblusmasina ja -õpiku järele.
Väga hea juhendmaterjal algajale õmblejale (nagu pealkiri ütleb - kaane järgi otsustada on lihtne ja loogiline). Aga arvesse peaks võtma, et "algaja õmbleja" selle raamatu kontekstis on tegelikult juba ikkagi veidi kõrgema tasemega, edasijõudnud algaja. Kui varem pole niidi ja nõelaga töötamise vormis kätt valgeks saanud, siis sellest raamatust kiiresti abi ei saa. Koolis õpitu ja proovitu meeldetuletuseks aga on see hea vahend; teksti läbi töötades oli küllalt aa-aa-jaa-jaa! hetki.
Miinuseks on koledad pildid. Kuna raamatu on aastast 1997, siis kangamood on nüüdseks muutunud. Kuid midagi pole teha - kui tahad õppida, siis tuleb taluda. Sellest hoolimata on pildid õpetlikud ja kasulikud.
Nii et üheksa korda mõõda ja üks kord lõika! Mõned sõbralikud nõuanded kaasvõitlejaile noorõmblikuile:
- tehke tööd aeglaselt ja rahulikult, ärge minge närvi, hingake sügavalt sisse ning harutage nurjunud õmblus üles;
- pidage meeles, et väiksemaks annab tükke teha, suuremaks saamine on keerulisem;
- jah, kui Burda ütleb, et oled suurus, mis on paari numbri võrra suurem kui poest ostetud riietel, siis uskuge teda (ei ole mõtet väiksemaks numbrit mõtleda ja pealegi, alati saate traageldada tükid kokku ning peale selga proovimist vajadusel väiksemaks lõigata).
Õppematerjalina kasutada seda raamatukest mõtet ei ole, aga meeldetuletamisel on see abiks kindlasti. Hinne 3+.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar